| CristinaCrisy a întrebat:

Cu cine va ramane Elena din jurnalele vampirilor? sau cum se va termina? (va rog fara citeste cartile)
dau funda!, si va voi fi recunoscatoare!

1 răspuns:
| CristalHeart a răspuns:

Hm ultima carte si anume Furia se termina cu moartea EleneihappyElena fiind vampir reuseste sa se elibereze si o impinge pe Katherine in lumina soarelui si sa o distruga, insa cu pretul proriei existente. Elena este, de asemenea, lovita de soare. Stefan o impinge in umbra, dar Elena a fost expusa la soare prea mult timp. Ea face cateva "ultimi cereri" (cu care sunt de acord si fratii Salvatore) inainte de a inchide ochii si de a trece. in nefiinta. Romanul se termina cu un fragment din jurnalul lui Bonnie, care admite ca, desi Elena nu era perfecta, nici un sfanta, ea a murit ca un om bun si a salvat intregul oras.