| AcestaSuntEu a întrebat:

Cu nota 5 poti intra la facultatea de Medicina "Carol Davila"? intrebarile sunt grila? cat predomina biologia?

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

1. Nu, nu poti intra, concurenta este mare, iti trebuie o nota peste 8, 50. In 2013, ultima medie de intrare a fost formata dintr-un 9 la admitere (90 de puncte din 100) si un 9, 51 la bacalaureat
2. da, sunt 100 de intrebari grila cu complement simplu si multiplu.
3. Anul asta sunt 60 de intrebari de biologie si 40 de intrebari din disciplina la alegere (chimie sau fizica). pentru 2015, se ia in considerare introducerae obligatorie si a fizicii si a chimiei.