| bleakk a întrebat:

Cu oamenii care nu sunt pe placul nostru dar totusi vrem sa fim manierati/civilizati/prietenosi si sa dam dovada de buna-crestere cum sa ne comportam? Sa incercam sa ne asemanam cu ei ca sa ne placa sau? Spre exemplu,eu am in clasa un baiat care vorbeste urat,face misto-uri dar totusi are multi prieteni(este popular) si multi il apreciaza,insa nu e pe placul meu, cum sa ma comport astfel incat sa nu cad nici in extrema de a ma asemana cu el doar pentru ca e popular si etc?

2 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Nu il bagi in seama decat daca zice ceva catre tine. Daca te ia la misto ii arati degetul din mijloc sau razi in batjocura.

| Arapan_Nick_1999 a răspuns:

In orice caz sa-l imiti ca sa gasesti limba comuna cu el, categoric NU!, vei deveni ca el...nu in zadar se spune:,, Spune-mi cine e prietenul tau, si o sa iti spun cine esti tu''. Gaseste-ti un grupusor al tau in care o sa fiu doar prietenii tai, si mai mult crede-ma nu o sa ai nevoie, cu atit mai mult sa te faci prieten cu un needucat. (Daca ai deja grup de prieteni relaxeaza-te, esti deja bravo!)