| LoveUbutUdontCare a întrebat:

Cum a fost Craciunul ieri si cum e astazi? Ce diferente sunt intre Craciunul de demult, si cel din zilele de astazi? va rog ajutati-ma! Imi trebuie un fel de referat pentru religie. FUNDITA! (Multumesc)

Răspuns Câştigător
| Zoet a răspuns:

Buna!
Hi, hibatting eyelashes

Pai Craciunul de demult era... Un craciun thinking de demult si nu va mai fi la fel ca anul acesta sau ca acel de peste 10, 20, 30 ani. Atunci cand esti mai mic, te simti cel mai important, cel mai bun, nu zic ca acum nu sunt cea mai importanta, insa...
Avand in vedere ca e criza, nu ma astept la un Craciun bogat ca in anii trecuti, cand sub bradu stateau zecile de cadouuri, insa asta este! Altii primesc o banana sau o portocala, eu ma bucur la orice cadou primit!
Oricum un singur lucru este la fel de Craciun. Esti cu familia, prietenii. Cu cei mai importanti. Exista acea atmosfera de Craciun. Impodobesti bradul, asculti colinde, alergi prin zapada. Nimic nu este mai frumos si mai sentimental( ca sa zic asa) decat atunci cand esti in preajma Craciunului. Pentru mine Craciunul de anul acesta va fi putin mai diferit fatade celelalte. Insa, na, cresc si eu, crestem si noi, si nu prea mai suntem noi ca acei copii mici, care asteapta cu nerarbdare ziua de 25 decembrie!
Cam aceasta este parerea mea!
^ _ ^
Pe curand:X! Fundita?big grin