| GoBackInFuture a întrebat:

Cum a fost prima zi de liceu? Povestiti-mi ca sa stiu si eu la ce sa ma astept happy

Răspuns Câştigător
| somebody121 a răspuns:

Ar trebui sa te bagi in seama si sa fii prietenos cu toti. Daca nu esti timid ai putea sa treci pe la fiecare si sa faci cunostinta in clasa(asta te va ridica in ochii celorlalti). Daca de ex se fac alegeri cu cei responsabili pentru curatenie sau сel care tine cheia clasei, comitetul elevilor, ridica mana si spune ca vrei si tu sa intri in grup, chiar daca nu esti priceput, oricum vei invata, astfel iti vei face prieteni noi si profesorii te vor vedea ''cu alti ochi''. Incearca sa fii indraznet si sa raspunzi la orе

1 răspuns:
| wolder a răspuns:

Multa lume pe care nu o cunosti, noua ta scoala, noul diriginte, noua clasa, manuale, profesoare... Emotii multe cam asa va fi big grin
Incearca sa-ti faci cati mai multi prieteni