| ilovemusic10 a întrebat:

Cum a fost si ce a insemnat prima zi de clasa a 5-a pentru voi? Funda pentru cel mai dragut raspuns :X

Răspuns Câştigător
| ViseMaicăVise a răspuns:

Pentru mine, acea zi a fost magica si total diferita de ziua de azi (sunt a VII-a acum) pentru ca nu numai ca o aveam pe mama langa mine, dar si pentru ca nu exista atata ura si fite intre colegi. Atunci eram toti o apa si-un pamant, acum suntem bisericute. Poate ca era (si este) un baiat mai rau si mai uracios decat ceilalti, dar acum mai toti au inceput sa aiba fite si talente. Atunci eram cu totii inocenti, copii cu vise si ganduri in viata, nu exista perversitate, ce e aia rivalitate nu stiam decat de la parinti.
Repet, a fost o zi care parea sa promita multe bucurii, dar si responsabilitati ale elevului de gimnaziu. Iti doresc mult succes in clasa a V-a! happy

7 răspunsuri:
| Kerli a răspuns:

Pai in clasa a 5-a m-am mutat in alta scoala. am intarziat la festivitatea de deschidere si mai si ploua. a mai durat ceva pana am gasit-o pe directoare si pana am ajuns in clasa. nu cunosteam pe nimeni si mai aveam si diriginte, deci am ramas cu florile.
pentru mine a insemnat o schimbare; elevi noi, cladire noua, traseu casa-scoala diferit

| ilovemusic10 explică (pentru Kerli):

Si eu am fost noua in clasa si pentru inceput, m-am simtit destul de prost. Dar apoi m-am acomodat si a fost super!

| Georgy98 a răspuns:

Pentru mine clasa a 5 a insemnat sa imi parasesc iubita invatatoare, sa intru intr-o lume cu diferiti profesori, diferite chiputi, opini etc.Este frumos sa pasesti intr-o noua clasa in care vei petrece clipe minunate cu colegii si cu noii profesori, sa schimbi un pic decorul,.Imi aduc aminte ce ne-a zis 1 diriginta(pe care o iub mult)"De acum sunteti mari!" Parca crestea inima in mine, cel mai potrivit cuvant pentru a descrie acea zi, acea clipa super tare este :FRUMOS!happy

Răspuns utilizator avertizat
| Georgy98 a răspuns (pentru iLoveHoes):

Multumesc happy

| Dragutic_Iony_1997 a răspuns:

La mine a fost super fiindca desi sc noastra s-a desfintat ne-am mutat la alta sc si la acea sc erau multi prieteni de a mei acolo a fost super eu acum sunt a VIII-a deci e bine ca macar mai putem sa ne amintim daca nu putem sa ne intoarcem la acele vremuri.
Sper sa-ti placa in a V-a si sa stii ca o sa fie usor dar mai incolo prin a VI-VII o sa fie greu.
TOATE CELE BUNE!happy

| ilovemusic10 explică (pentru Dragutic_Iony_1997):

Multumesc mult de tot :X