| LiLi_7106 a întrebat:

Cum a-ti explica voi proverbul:
Si-a trait traiul, si-a mancat malaiul.
?

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Ai trait destul, e timpul sa capitulezi in mod clasic/dramaticwinking

| Bacemi a răspuns:

Adica nu mai are pentru ce sa lupte . A facut cam tot ce ar fi vrut in viata si e implinit . Pentru el nu mai e o problema cand vine moartea . O va intampina fiind impacat cu el .

| Bacemi a răspuns:

Adica nu mai are pentru ce sa lupte. A facut cam tot ce ar fi vrut in viata si e implinit. Pentru el nu mai e o problema cand vine moartea. O va intampina fiind impacat cu el.

| Elena1234456 a răspuns:

Adica a facut tot ce si-a propus in viata.

| sίмρℓε☻кι∂a a răspuns:

Adik...si-a trait viata si a mancat ce a "castigat" el.asa zi eu

| elyssa20 a răspuns:

A-şi trăi traiul, a-şi mânca mălaiul este o expresie populară, care înseamnă � îmbătrâni, a fi aproape de moarte�