| BloO a întrebat:

Cum adica sa fi ambitios? Stiu ce inseamna dar as vrea s`a stiu mai amanuntit cum sa fi ambitios.Adica ce lucruri arata ca esti ambitios... funditalove struck

Răspuns Câştigător
| Fifylici a răspuns:

A fi ambitios inseamna de fapt a fi optimist.Sa stii mereu ce vrei sa faci in viata si totodata sa ai o motivatie buna.Sa fi in stare sa lupti cu orice obstacol din calea ta pentru a ajunge in varf si sa fi uneori in stare sa spui:"scopul scuza orice mijloc".

2 răspunsuri:
| alone a răspuns:

O persoana ambitioasa este o persoana c nu se lasa invinsa e o persoana c lupta e acel om care are multe dar isi doreste tot mai multe...

| teador a răspuns:

Gen: sa nu te lasi invins de nimeni si sa lupti pentru ceea ce doresti pana obtii rezultatu dorit.