| LorySweety a întrebat:

Cum afli daca un baiat timid te place...si nu vrei sa-l intrebi?big grin

Răspuns Câştigător
| Flav a răspuns:

Pentru inceput, iti scoti ochelarii, chiar daca-ti ia din carisma de diva. Dupa, te uiti in privirea lui, ii urmaresti comportamentul. De obicei, cei timizi se sperie rapid, fac gesturi necugetate, ciudate, se simt f. incomozi, se pierd rapid.

9 răspunsuri:
| RainBow_2697 a răspuns:

Incearca sa stea mai mult in preajma ta, te priveste insistent...

Pa, pa

| ▀♫Me AnGeL fOr EvEr♫▀ a răspuns:

Pai poti sa-ti dai seama dupa gesturile lui... daca se tot uita la tine si cand il privesti se intoarce sa nu-l observi, daca te evita, daca inaine va intelegeati si in ultimu timp parca nu mai vrea sa dea ochi cu tine...nu stiu dar sunt multe semne cum ar fi schimbari de comportament fata de tine daca si tie iti plk eu zc sa nu mai astepti si sa vorbesti cu el. mult noroc pup kiss

| bOse a răspuns:

De obicei timizii incearca sa tine o distanta destul de mare intre tine si el. Observa-l.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu

| NuAmHabar a răspuns:

Poti sa ii intrebi pe prietenii lui, asta daca nu e asa tmid incat sa nu le zica nici lor.

| Bacemi a răspuns:

Il provoci si vezi cum reactioneaza. Daca nu te place te va considera vulgara si respingatoare. Daca te va place vei simti asta din atitudinea lui. Va fi ori mai agitat decat de obicei in preajma ta ori mult mai increzator. Iti vorbeste un timid.

| Roby67 a răspuns:

Afli simplu, cand am timp iti fac o schita daca nu intelegi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune pe o prietene de a ta sa il intrebe dar trebuie sa stii sigur ca e de incredere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cel mai usor iti dai seama dupa comportament! Daca te place va tine legatura cu tine prin prieteni! Nu va avea tupeul sa iti vorbeasca direct!