| iZzZ a întrebat:

Cum aflu in ce clasa sunt(9A, 9B, 9C etc.) si ce diriginte am? Se afiseaza pe liste la liceu in prima zi, adica maine? Am fost si acum 3 zile, nu se afisasera asa ca nu m-am mai stresat.

Răspuns Câştigător
| anny09 a răspuns:

O sa afli in prima zi.

5 răspunsuri:
| BlueBird a răspuns:

Du-te la liceu si afla :O

| iZzZ explică:

BlueBird,m-as duce dar nu stau chiar asa aproape inca sa pot merge la orice ora...deci se pare ca decat maine pot afla...

| sherlynjb a răspuns:

Du-te mai devreme la liceu ca sa ai timp si sa iti cauti clasa dupa ce ai aflat daca esti in A, B, C.

| ecristinamc a răspuns:

Maine vei afla cu siguranta la ce clasa esti.Dar la mine in liceu clasele sunt numerotate astfel:
Mate-info-9 A
Mate-info bilingv engleza-9B
Mate-fizica -9C
Bio-chimie-9D
Filo franceza-9 E
Filo engleza-9F
Stiinte sociale-9G
Dar clasele sunt numerotate asa intrucat este cate o clasa din fiecare, in total 7 clase a9-a.
La liceul unei prietene fiind 3 clase de mate-info sunt numerotate:M3, M4, M5
Iar mate-info bilingv:M1, M2
la FILOLOGIE:F1 FILO-ENGLEZA, F2 FILO-GERMANA, F3 FILO-FRANCEZA SI F4 FILO SIMPLA.
Acum clar depinde de liceu si nu iti pot garanta ce clasa esti.
In legatura cu dirgintele chiar nu stiu.Asta poti afla doar de la scoala la care apartii. Daca esti la amte-info nu e neaprat dirig d mate sau info.Eu am de exemplu dirig de franceza la amte-info.
Numai bafta!

| Lullabies a răspuns:

Vineri s-au afisat la toate liceele. daca nu cauta pe site-ul liceului la care ai fost admisa. poti afla maine daca nu gasesti.