| anonim_4396 a întrebat:

Cum ar trebui sa ma imbrac/machiez pentru a atrage atentia unui baiat? Am 14(aproape 15) ani, 1, 68 inaltime, 53 de kg si masurile 88-63-90.
Ms anticipat:*

5 răspunsuri:
| Eu4EverX a răspuns:

La fel ca o fata de varsta ta nimic mai mult!

| L a răspuns:

Trebuie sa fi naturala si nimic mai mult, nu incerca sa pari altcineva decat ceea ce esti happy

| TiinutsS:╳DiiiD a răspuns:

Exista în viata fiecăruia dintre noi o serie de relații pe care le stabilim cu restul persoanelor din jur. Cele mai importante relații dintre oameni au fost si vor ramane relaţiile dintre membrii familiei. Ei bine, sa revenim la tinereţea care inca ne curge proaspăta prin vene. E absolut normal ca mai devreme sau mai târziu sa te atașezi de o persoana de sex opus. Prea puțin contează înălțimea, vârsta, greutatea si ce detalii mi-ai mai dat tu acolo, în momentul de fata oricum cea mai importanta ești TU.Trăiești prea mult cu grija zilei de mâine și presata de întrebarea "Oare ce se va întâmpla?". Lasa destinul sa-și facă treaba și nu te mai îngrijora! Îmbracă-te cum te îmbraci tu de-obicei! Femeia a evoluat, nu mai e ca pe vremuri când femeile recurgeau la diverse metode pentru a-și bucura partenerul.Acum,femeile poarta o anumita bluza sau o anumita culoare a rujului pentru ca pur și simplu ii vine bine și, totodată, se simte bine! Nu încerca sa faci ceva spectaculos ca sa ii atragi atentia si nu te arata prea disponibila[dar nici inabordabila], păstrează un aer misterios, ii va plăcea. Daca va avea impresia ca e prea bun și ca nu il meriti înseamnă ca NU TE MERITA.Nu aștepta ca sa-ți cada din cer tipu'. Când am zis sa lași în voia destinului ma refeream la sentimentele lui, la ce crede, simte el, NU la ce poti, ai putea face sau vei face.Mult succes! Îți țin pumnii și sper ca totul va ieși cum îți dorești tu!>big grin

| Simonaaaaaaaa a răspuns:

Daca esti u insuti tot degeaba pentru ca tipu ala cand o sa te vada fara machiaj o sa dea in balbaieli...asa ca mai bine sa te placa asa cum estihappy

| only me a răspuns:

Pai imi imaginez ca arati foarte bine. dar depinde si de el.in general ar trebui sa fii naturala dar daca nu merge la el.incearca ceva care sa te scoata in evidenta dar totusi nici prea mult. ar merge o atitudine mai 'figuranta' dar nici prea exagerata iar cu imbracatul.incearca bluze/tricouri lungi (preferabil de firma.zara/bershca/stradivarius s. a.) si pantaloni negri sau blugi gri sau inchisi la culoare si bineinteles multe accesorii. iar la machiaj foloseste doar un creion sau rimel. sa nu fie nimic in exces. poate doar fondul de ten.