| Vodafone95 a întrebat:

Cum ar trebui să reactionez dacă un prieten foarte bun din trecut nu se mai intereseaza asa mult de mine,nu prea mai mă bagă in seama, intelegi voi s-a indepartat.Ar fi corect si eu să mă fac că nu există? Certati nu suntem, nu avem motiv,nu i-am gresit cu absolut nimic, prieteni noi nu si-a facut.Ce ati face in locul meu? Ar fi corect să numai vorbesc cu el fară motiv?

6 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

De ce nu il intrebi ce s-a intamplat? Mai bine discuti cu el decat sa te indepartezi. Poate se rezolvahappy

| Vodafone95 explică (pentru Aasdfghj):

Vorbeste ca si cum e ok, dar mie nu mi se pare.

| bbu2eugen a răspuns:

Mai bine vezi motivul care va face atat de tacuti si dupa vezi daca ii mai äcorzi o sansa.

| alexutza02matza a răspuns:

Discuta cu el, intreaba-l ce s-a intamplat, ca poate ai gresit cu ceva si nu ti-ai dat seama... Sigur se va rezolva. Stai linistit!

| RD_Andreea_1998 a răspuns:

Pai daca zici ca s-a indepartat de tine asta inseamna ca ori nu te mai suporta sau nu mai aveti asa multe lucruri in comun ca inainte si ca poate vrea sa isi fac alti prieteni, sau daca nu poate ca trece printr-o perioada mai proasta, si nu iti poate spune, vorbeste cu el, intreaba-l daca vrea sa iesiti si vorbeste cu el vezi poate iti zice! Succes!

| tigrisorul a răspuns:

1. daca esti baiat pari cam gay cu intrebarea asta
2. daca e relatie baiat-fata si a ti fost mai mult decat prieteni incearca sa o recuceresti
3. daca vrei sa reimprospatezi o veche amicitie incerca sa faci activitati impreuna cu el/ea, cheama l la o bere sau suc si discuta despre lucrurile pe care le aveti in comun
4.zii in gluma ceva ca de exp: ba da ce faci nu mai bagi lumea in seama; esti ocupat cu afaceri de ce nu ma mai bagi in seama, intelegi tu... bafta!