| Loewee a întrebat:

Cum ar trebui sa reactionez data viitoare?

Am fost astazi la ore de condus si era o fata draguta care a trebuit sa ma lase la volan etc. Instructorul a iesit din masina cu treaba iar ea a deschis o discutie cu mine intrebandu-ma cate ore am de condus... Eu i-am raspuns si am intrat in vorba cu ea, am intrebat-o si eu cate ore a facut de conducere. Cand am lasat-o acasa mi-a urat bafta la condus. Aici am vrut sa ajung fata parea sau chiar vroia sa comunice cu mine nu era sictirita sau ceva in genu`. Intelegeti voi ce vreau sa spun.
In primul rand am gresit ca nu m-am bagat eu primul in seama cu ea?
Si in al doilea rand cum / ce ar trebui sa fac data viitoare daca se intampla sa fiu iar cu ea in masina. Multumesc si sper ca nu v-am plictisit cu "povestioara" mea ^^.

Răspuns Câştigător
| Aleqa a răspuns:

Cum sa ma plictisesti?
Este o poveste de dragostea inceputa mirific, pot spune.
Nu e vina ta ca n-ai apucat s-o bagi primul in seama, si mai bine ca a facut-o ea, poate e un inceput sa iti arate ca te place.
Sfatul meu e ca atunci cand o vei mai intalni sa o bagi in seama si tu, sa-i ceri numarul de telefon, poate o intalnire, sa vorbiti, sa va cunoasteti mai bine si sa vedeti ce iese.
Eu cred ca va fi o poveste de dragoste reusita, inceputa de fata si continuata de baiat.
Multa bafta cu ea si anunta-ma, te rog, cum o duci!

7 răspunsuri:
| Supps a răspuns:

Daca te intelegi cu instructorul ii poti cere lui ceva detalii despre ea care sa te ajute data viitoare. Fii deschis, fii tu insuti, nu incerca sa pari ceva ce nu esti, asa atragi atentia cuiva.

| mona a răspuns:

Nu ai gresit ca te-ai bagat in seama cu ea dar aminteste-ti de ce te afli tu in masina aia...sa inveti sa conduci, nu de alta dar s-ar putea sa te pierzi in prezenta ei, mai bine invit-o dupa orele de condus la o cafea/suc

| Cristinaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Lasa fetele.

| Maryan_Voicu_1993 a răspuns:

Data viitoare incepe primul sa vorbesti

| JustMe6378962 a răspuns:

Nu, nu ai gresit. Incepe tu sa vorbesti cu ea, intreab-o daca ii place sa conduca, daca se sperie de ceva la volan, sau incearca, daca vrei, sa o incurajezi sa nu ii mai fie frica de acel lucru! Poate obtii si o intalnire...

| kagome17 a răspuns:

Data viitoare bagate tu in seama cu ea, intreab-o ce mai face si poti sa vorbiti si altceva nu numai despre orele de condus... poti sa o intrebi daca este la liceu sau facultate si mai gasesti tu ceva, fi inventiv si sigur ca discutia va fi mult mai ampla ca data trecuta...bafta

| Loewee explică:

Multumesc tuturor care au postat! O sa iau in considerare sfaturile voastre. Cheers