| anonim_4396 a întrebat:

Cum arata fata perfecta in ochii băieților?

Răspuns Câştigător
| StiflersMom a răspuns:

Depinde de la baiat la baiat, cum de altfel e valabila si vice-versa. Cum arata baiatul perfect in ochii fetelor?
Raspunsul este relativ simplu: Trebuie sa semene cu cineva indragit si familiar.
Mai in detaliu acum. Fiecare dintre noi avem in cap o lista cu lucruri pe care le apreciem la alti oameni. Cand o persolana indeplineste mai multe lucruri din lista aceia, atunci incepem sa o simpatizam. Cu alte cuvinte. Pe parcursul vietii(in special in primii ani pana la adolescenta si putin pe urma), ne creiem o proiectie idealistica asupra persoanei pe care ne-am dori-o langa noi. Aceasta proiectie se numeste Anima in cazul barbatilor si Animus in cazul femeilor. Cand intalnim o persoana care brusc seamana cu Anima/Animusul nostru, brusc devenim atrasi de ea/el pentru ca stim ca e cineva familiar, cineva cu care suntem foarte obisnuiti, cineva care nu ne poate face rau. Cineva langa care ne simtitim in siguranta.

Nu exista un standard. Unor baieti le plac femeile slabute, altora cele mai plinute, unora le plac femeile vulgare, altora le plac femeile cuminti, unora le plac femeile impunatoare, altora le place sa se impuna ei si ele sa-i urmeze. Totul are legatura cu felul in care am copilarit si ce modele am avut in viata.

4 răspunsuri:
| Doarunaltutilizator a răspuns:

Sa fie frumoasa, gospodina in bucatarie si c..va in dormitor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu exista asa ceva. Fiecare baiat apreciaza&place altceva, nu are cum sa placa la mai multi aceeasi chestie. Poate doar o parte dar cu siguranta nu cu totul.

| KronstadtResurrection a răspuns:

In general dezbrăcată și cu picioarele in tavan.

| hgcl a răspuns:

In ochii mei ar arata astfel: parul scurt, ochii caprui si mari, niste sprancene cu un contur mai gros, un nas mic si rotunjel, obrajii rotunzi, niste buze nu prea mari dar carnoase, un piercing in nas, multe tatuaje si tinute cat mai artistice si cel mai important, o persoana open mind.