| madalina_4528 a întrebat:

Cum as putea afla daca un baiat ma place?

2 răspunsuri:
| LifeIsMyColor a răspuns:

Paii. nu trebuie sa ii spui direct asa una, doua pentru ca o sa se sperie :]]] asa am facut eu cand unei prietene ii placea de un baiat m-am dus la el si i'am zis " Ba, lu' ana din 7c ii place de tine " si ala a ramas " =| cine e aia? " =]]]]] si normal ca nu a iesit. Sa NU faci asa. Trebuie mai intai sa te imprietenesti foarte foarte bine cu el si apoi mai astepti cam o saptamana, doua si il intrebi, sau daca nu, iti poti da seama daca te place prin gesturile lui smug. Gen : daca iti zambeste si sta mai mereu cu tine ar putea sa te placa saaau daca te tachineaza, te alearga, se joaca cu tine :] dar cel mai bine e sa ii dai tu semne gen : ii zambesti mereu | nici chiar mereu sa nu pari dispearata :]] |, il ajuti cand e suparat, vorbesti cu el, incerci sa il inveselesti, stai pe langa el, il iei in brate. daca reactioneaza la chestiile astea e clar : TE PLACE! Bafta :]!

| dolly_2106 a răspuns:

Buna...puneti prietena cea mai buna sa afle ce crede despre tine.sau intreaba-l tu pe mess (daca ai id-ul lui )