| Hugs12345 a întrebat:

Cum as putea afla daca un baiat ma place?

5 răspunsuri:
| AnonimaOk a răspuns:

Buna.
Oof... vesnica intrebare de pe TPU T_T.
Fetelor, cand un baiat va place se uita atent la voi, se poarta diferit fata de ceilalti prieteni ai sai, cauta scuze sa petreceti timp impreuna, e atent cu voi - chestii de genul asta. Insa niciodata 2 baieti nu vor reactiona la fel cand iubesc. Unii sunt timizi si rosesc si nu zic nimic, altii ii spun in fata, unii bat apropo-uri comice legat de subiectul unei posibile relatii... Daca nu vorbiti cu baiatul de care va place, nu rezolvati nimic. Iar daca nu il placi, sincer, ce te mai deranjezi sa afli? Lasa-l sa iti zica el daca e cazul, daca nu vezi-ti de ale tale.
Sper ca am ajutat.

| Hugs12345 explică (pentru AnonimaOk):

Da, ai dreptate! Baietii din ziua de azi sunt "diplomati" si nu intotdeauna arata ceea ce simt, chiar daca reusesti sa "le intrii sub piele" laughing

| JustmeV a răspuns:

Intrebandu-l.

| TotiVorbescSinguri a răspuns:

Vorbeste cu el (despre orice) si vezi daca e interesat happy

| Porttocalaaa a răspuns:

Okay! Deci... toata lumea zice sa il intrebi, dar stim foarte bine ca nu vei face asta pentru ca asa suntem noi fetele nu avem atata curaj si inainte de asta de gandesti la 1000 de chestii negative cum ar fi daca nu ma place, daca nu ma place iar apoi le spune tuturor ca l-am intrebat. Stiu este greu sa afli, dar cum zice si fata de mai jos trebuie sa observi asta din atitudinea lui, iar daca nu da semne incearca sa te afisezi pe langa un alt baiat si vezi-i reactia! Daca da semne ca e putin gelos e clar ca simte ceva pentru tine, iar daca il doare in cot atunci...
Sper ca te-am ajutat!
Bafta si sper sa afli daca te place!winking