| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea invita o fata in oras tinand cont ca are prieten dar in sinea ei ar vrea sa iasa cu mine(mi-a spus o prietena apropiata de a ei), cum as putea sa o conving ca tot imi spune ca are prieten, am invitato si al cafea la plimabare... dati-mi niste idei(baiat, 21)

6 răspunsuri:
| Emeraude a răspuns:

Tu iti pierzi vremea cu tipe dintr-astea, care nu sunt sigure pe sentimentele lor? Nu ti se pare dubios? In locul tau, as lasa-o ca mai intai sa-si clarifice relatia cu respectivul.Nu cred ca ti-ar placea sa o imparti cu altul...sau se indragosteste la prima pereche de ochi frumosi?

Răspuns utilizator avertizat
| dksjgpfbgfbopgdfk a răspuns:

Ii propui sa iesiti in oras ca 2 prieteni/amici.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai tu nici nu vrei sa fie cu tine decat o ora doua pe zi vreo saptamana asa.adica o relatie tot serioasa. da de ce umblati la agatat pe TPU? afara va e frica?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu îţi mai pierde vremea cu ea deoarece acesta este un refuz direct la adresa ta, e clar că nu te place că are prieten şi căă îl iubeşte. Invit-o şi pe prietena ei apropiată să vină cu tine în oraş şi mai ia şi tu un prieten cu tine, pentru că aşa va fi mai liniştită şi poate va ccepta ca printr-o minune. Încearcă să vorbeşti mai mult cu ea, dar nu la telefon sau pe messenger ci direct, asta fără să o inviţi la vreo întâlnire. Îţi repetă mereu că are prietenă deoarece interpretează (corect sau nu, tu nu ne-ai spus dacă o placi ) interpretează că îi faci ochi dulci şi că te dai la ea, şi vrea din timp să se asigure că eşti conşient că nu vrea nimic de la tine. Sincer nu îţi mai pierde timpul cu ea. Dacă vrei o întâlnire amicală explică-i că nici tu nu vrei nimic de la ea decât să fiţi prieteni şi atât. Deci mult succes.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deposedare! (scapa de prost)