| YLLL a întrebat:

Cum aş putea sa am parul drept, fara sa folosesc placa?thinking

18 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Încearcă un şampon pentru păr drept. Am folosit unul de la Nivea (e ok dar trebuie să speli părul cel puţin o dată la 2 zile că se îngraşă) şi am vazut că şi cei de la Gliss au. Încearcă!

| Emeraude a răspuns:

Cu uscatorul normal de par si o perie, dupa baie.Sau cu un sampon care intinde parul, este unul bun de la Nivea sau poti incerca gama Pantene...depinde ce tip de par ai... daca este unul care se "modeleaza" usor, poti folosi doar balsam...

| cioko19 a răspuns:

Buna!
Este un uscator de par Rowenta Lissima, care costa in jur de 200 RON. Usuca parul, dar in acelasi timp il si intinde.

Sau mai sunt creme. :
Crema cu silicon pentru.indreptarea parului Natural FOrmula la tub de 400 ml
si alta:crema cu silicon pentru indreptarea parului marca Amarillysla tub de 400 ml

Sau poti incerca samponul si balsamul L'Oreal Elseve culoarea galbena. :d

Mult succes:*!

| demonangel37 a răspuns:

Pai ai putea sa... dupa ce te sepli pe cap sa-l intinzi si sa-l usuci cu prosopul si dupa sa ti-l prinzi in coada acum depinde ce fel de par ai la mine asta functioneza

| www a răspuns:

Incearca cu ceara.

| YLLL explică:

Cam cat costa?

| Rrrretarded a răspuns:

Exista la farmacii si tratamente speciale pentru indreptare a parului...

| soseta ucigasa a răspuns:

Folosesti fierul de calcat

| bubukid a răspuns:

Ai putea sa-ti faci indreptare permanenta la un salon... dar din cate stiu eu nu trebuie sa-l ai vopsit si iti garantez ca nici placa la varfuri nu o sa o mai folosesti! :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpara`ti un sampon sh un basam pentru indreptarea parului happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe toate site-urile pe care am intrat am citit ca-l poti usca cu peria si fenul, ori cu balsam ori sunt chestii mai scumpe.Eu am parul pana la umeri si nu functioneaza chestia cu fenul si cu peria, mi se indoaie parul la varfuri

| Anne2000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Fix asta am patit si eu. O singura data am incercat dar de atunci nu ma mai usuc cu pheonu'. Eu incerc diferite tratamente si acum am un par drept super. Sunt foarte multumita. Folosesc creme speciale, sampon si am si volum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca ai iubit il pui sa faca o laba o intinzi pe par si cand e aproape uscat il aranjezi cum vrei tu so status

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, eu am parul cret si de curand m-am tuns dar ca sa imi stea drept mi-l prind in coada dar...cu toate prinzatorile de par puse una dupa alta si asa daca stai vreo cateva minute se intinde la mine merge depinde ce fel de par ai eu cand eram mica l-am avut drept acum il am cret si eu am aceeasi problema eu vreau sa-l am drept

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti incerka crema GARNIER cu un fion cu putere mare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am probleme cu parul, sta in toate directiile, poti sa folosesti un balsam...nu iti recomand gel pentru ca iti cade parul de la el...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am aceeasi problema ca si tine, dar depinde ce par ai eu il am ondulat! Si nu stiu cum sa mi-l fac in afara de placa!

| AlinaAlinutaAlinushAlyAlyka a răspuns:

Paii. Exista si niste produse speciale pentru. indreptare a parului, shampon de la Elsev este foarte bun pentru. indreptare. Sau mai exista silicon, sincer sa fiu nu stiu unde se gaseste ca eu nu folosesc. Dar in cel mai rau caz du-te la coafor si o sa iti spuna ei ce sa aci SUCCES happy. Funda puppy dog eyes