| DaReZon a întrebat:

Cum as putea sa fiu si eu "mai tare"? ma refer sa nu mai faca colegii misto de mine. Unii dintre ei sunt bogatasi si eu sunt doar simplu. Dar vreau sa fiu mai tare si sa nu mai faca astia misto de mine? CUm sa procedez?

2 răspunsuri:
| strengaritzza a răspuns:

Sa pui piciorul in prag, cum se zice. Si eu sunt o fata simpla, fara fite, fara figuri cum sunt alte fete. Asa am fost intotdeauna, dar nimeni nu m-a calcat in picioare, pentru-ca atunci cand am avut ceva de zis, nu am tacut. Arata-le ca tu esti de 100 de ori mai inteligent ca ei, desi esti un tip finut si simplu, asta da dovada ca ai o educatie buna. Si trebuie sa fi fericit. Eu cred ca zic bine. Apreciez baietii si fetele de genul acesta. Cum esti tu. Bravo tie. Si daca fac misto, lasa-i in pace, tu spune-le ce nu iti convine si mai incolo lasa-i in pace. Atata pot sa faca. Sper ca ti-am dat un sfat bun, pe masura asteptarilor tale.

| kasty a răspuns:

Fiecare persoana este bun la ceva, mai bun decat ceilaltiș asa ca descopera tu ce este mai deosebit la tine, poate esti bun la sport, sau desen, sau poate le intelegi mai bine pe fete si esti amicul lor.
in privinta banilor, in ziua de astazi sunt importanti dar nu sunt cei mai cool... asa ca fruntea sus si incredere in tine.
asta e cea mai importanta, increderea in tine
te pup si bafta!
sper ca te-am ajutat cat de cat