| katana22 a întrebat:

Cum as putea sa imi fac mama sa ma lase sa port sutien? Am 13 ani. Am incercat mai multe feluri sa pun problema dar ea nu intelege la ce vreau sa ajung! P.S. Stie ca vreau sa port sutien...i-am spus dar totusi... Nu vreau raspunsuri de genul Ti se lasa sanii daca porti, Esti prea mica, In primul rand trebuie sa fi sigura ca ai dc sa porti...etc. Pur si simplu raspunsul!

Răspuns Câştigător
| ღEυCαρѕυηαTυAηαηαѕ a răspuns:

Buna! Eu am 15 ani si abia anul asta m-a lasat. Sa vezi cum am procedat. M-am dus la magazin, mi-am cumparat unul. a observat ca port sutien mi-a zis ca de ce vreau. i-am spus ca toate fetele pe care le cunosc poarta si ca e o necesitate. Succes!

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Raspunsul e simplu si stiu ca n-o sa-ti convina dar este adevarat: esti prea mica pentru asta.

| Maruuu a răspuns:

Daca nu ai sanii macar cupa B nu iti recomand sa poti sutien, ci o bustiera. Poate celelalte colege ale tale poarta sutien dar sutienul opreste crestere sanilor. Te sfatuies sa porti bustiera si o sa iti creasca sanii, si o sa ai sani mai mari decat celelalte fete cand o sa ai 16-17 ani. Si sanii nu sunt asa importanti la 13 ani happy

| Loloooooooooooooooo a răspuns:

Pai in primul rand daca nu ai sanii foarte mari nu ai de ce sa porti nu vad motivu! Iar daca chiar ai nevoie de sutien incearca sa vrea ea chiar sa porti de exemplu sigur cand mergeti la mall sau prin garderoba ta exista ceva mai transparent care sa ii placa si ei si sigur te va pune sa il iei pe tine sau daca esti in mall sa il cumperi (cel putin mama mea asa face) si tu atunci poti sa vii cu motivu ca nu poti sa il iei deoarece e foarte transparent si ar putea sa ti-se vada sanii..stiu ca nu am dat un exemplu prea bun si nu sunt nici buna la expicat dar totusi incearca.iar daca nici asa nu merge spune-i sa te lase pentru inceput macar bustiera sa porti
Sper ca ti-am fost de folos big grin
Fundita? happy

| katana22 explică:

Da, as putea purta marimea B la sutien, happy m-am documentat deci stiu toate, aproximativ, problemele care pot aparea dar se vede prin bustiere si 2 e faptul ca o colega ma intreaba dc nu port si cand ii zic ca nu ma lasa mama... pe scurt simt o jignire! asta e! happy

| katana22 explică:

Ti-as acorda funda dar maruuu, dar nu ai raspuns la intrebarea adevarata! big grin