| Rawrrr a întrebat:

Cum as putea sa imi ocup timpul liber? Cum pot fugii de amintiri si probleme, sa nu-mi mai stea gandul la asa ceva. M'am despartit recent de prietenul meu, am avut o relatie serioasa faceam totul impreuna era totul perfect pana cand a inceput sa ma jigneasca iar acum imi vin in cap numai amintirile placute si de fiecare data ma doare din ce in ce mai tare sufletul. De intors nu vreau sa ma intorc la el vreau doar sa scap de amintiri. Cum as putea?

Răspuns Câştigător
| emma_6707 a răspuns:

Oooda am trecut si eu printr-o despartire recent... :-j si si eu sunt asaltata uneori[mai des] de amintiri, dar ies afara cu prietenii desi vei simti ca lipseste ceva atat din grup cat si din tine, citesc, de saptamana viitoare probabil voi face voluntariat la o firma sau agentie nici nu stiu care ajuta si se ocupa de copii cu probleme, merg la munte foarte foarte des si mai fac origami sau quilling
http://www.youtube.com/watch?v=Qg-MuY6sJRU

ai grija de tine >:D

4 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu ai putea. E foarte greu să scapi de amintirile cu o persoană din moment ce ai petrecut mult timp cu ea şi ai iubit-o. Încearcă să-ţi ocupi timpul cu diferite activităţi şi-ţi va fi mai bine! Atât! Baftă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-ti un nou prieten asta e parerea mea s iti spun ca vei uita totul, asta daca vrea s el sa te faca sa uiti totul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ocupa-ti timpul. anul asta m-am bagat in Let's do it Romania, baschet, vreau si majorete, olimpiade, proiecte. Bai si merge. Uita-l pe nenorocit cum incercam multe sa ne uitam la randul nostru nenorocitii. Bafta >big grin

| aiurea a răspuns:

Incearca sa stai mai mult pe afara cu prietenii. Ia-ti role si invata (daca nu stii), e super distractiv laughing iti zic eu. Plimba-te cu ele pe distante ceva mai mari tot asa cu prietenii. thinking chestii de genul big grin.