| andr14 a întrebat:

Cum as putea sa imi pun melodi de pe comp in telefon cu bluetooth?

Răspuns Câştigător
| LORY a răspuns:

Iti trebuie Bluetooth pentru calculator. E un dispozitiv micut ca un stick pe care il conectezi la calculator; vine cu un CD pe care trebuie sa-l instalezi. Costa pana in 50 lei. Am si eu. Uite aici mai multe detalii:

http://www.tpu.ro/......e-mananca/

Bafta :)

5 răspunsuri:
| LORY a răspuns:

Daca ai Bluetooth pentru calculator si ai instalat Cd-ul, de fapt programul Bluesoleil, faci astfel:

- conecteaza bluetooth-ul la calculator
- activeaza bluetooth-ul la telefon
- deschide bluesoleil
- dai la "my bluetooth" -> "bluetooth device discovery" si trebuie sa-ti gaseasca telefonul
- ca sa se conecteze pc-ul cu telefonul s-ar putea sa-ti ceara o parola; si pe calculator si pe telefon. Incearca 0000 (patru de zero)
- dupa conectare, pe main window la bluesoleil o sa apara o imagine cu un telefon si sub ea numele telefonului tau (numele de la bluetooth); dai dublu click pe ea sau dai click stanga si dai "file transfer" sau ce va de genu', vezi tu pe acolo
-apoi o sa-ti apara o fereastra cu continutul telefonului tau; acolo copiezi ce vrei din calculator in telefon.

Daca ai telefon Nokia, foloseste Nokia Ovi Suite. Il descarci de aici: http://www.nokia.ro/......d-download il instalezi si cred ca te descurci (mi se pare ca e si in romana). E mult mai simplu (daca ai nokia) si mai complex.

Bafta si sarbatori fericite! :)

| LORY a răspuns:

Ms pentru fundita :*

| Allegria a răspuns:

Trebuie sa instalezi bluesoleil

| andr14 explică:

Pai il am

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpara bluetooth instal in comp si gata