| Baiattt a întrebat:

Cum as putea sa imi schimb modul de gandire? Adica sa cred despre mine ca sunt cel mai tare chiar daca nu e asa si sa nu imi pese de ce va zice lumea.
Sunt foarte timid si din cauza asta nu pot sa fac in viata ce vreau eu.Intodeauna ma ascund,ma feresc de lume sunt foarte timid,efectiv nu am incredere deloc in mine si sufar enorm din cauza asta.
As vrea sa imi intaresc mentalitatea sau cum se spune sa fiu BARBAT ce dracu... dar nu stiu cum.
Toata viata mea am fost timid,retras, izolat si acuma cand inteleg mai bine viata (am 20 ani) tot imi este frica sa ma schimb sau efectiv sa fiu eu.
Vreau sa ma schimb si sa fac ce vreau eu din tot sufletul dar vad ca sunt prea fricos sa fac lucrul acesta si ajung sa fac o prostie care o sa regret toata viata.(adica ce viata daca ma intelegeti ce zic...)

Sunt foarte bulversat si nu stiu ce sa fac.

3 răspunsuri:
| iza123 a răspuns:

Incearca sa ai mai multi prieteni sa te razi sa nu iti fie frica de oameni, sa incerci sa observi oameni rai si pe cei buni
Succes!

| carmyy a răspuns:

Nu trebuie sa-ti fie frica sa fi tu insuti.happy Si eu am trecut prin momente in care nu eram sigura pe mine, dar am incercat sa fiu eu cea adevarata fara sa-mi pese de ce zic ceilalti...nu evita sa te imprietenesti cu cineva pentru ca daca ai si un singur prieten te ajuta foarte mult! happy Cred ca te-ar ajuta sa te uiti in oglinda si sa-ti spui tot ce ai vrea sa se spuna despre tine.(,, sunt frumos!",, sunt cel mai tare",, sunt perfect asa cum sunt" etc) sti ce vreau sa zic?happy Daca tu nu ai o parere buna despre tine atunci cine sa aiba? Gandeste pozitiv, cand iti vine un gand negativ pune-ti cea mai ciudata melodie care te face sa razi...laughing))Daca esti vesel esti si fericit si ai si incredere in tine.happy sper ca ti-am fost de ajutor, macar a little bit happy

| UnNecunoscut97 a răspuns: