| ea_5657 a întrebat:

Cum as putea sa invata mai bine si sa obtin note mai bune?

va rog help!

3 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Poti incepe prin a fi atenta in clasa cand se preda lectia. accasa o sa-ti fie mai usor si o vei invata mai repedehappy

| AlexutzaDragutza a răspuns:

Buna beea.Problema ta nu este una foarte grava, se poate rezolva foarte usor: presupun ca inveti dupa amiaza daca da nu este indicat sa inveti sau sa scrii seara cand vii, mai bine odihnestete si a doua zi de dimineata, fa-ti toaleta zilnica ca de obicei, i-a un mic dejun bogat in vitamine si calciu, ramai in pijamale ca sunt mai comode, nu te mai gandi la alte lucruri, opreste televizorul sau calculatorul pentru ca vei fii distrata si incepe sa inveti.De preferat ar fi sa scrii mai intai iar apoi sa inveti oral.
Daca inveti dimineata: dupa ce vii de la scoala mananca, odihnestete, si incepe temele dupa aproximativ 1 ora dupa ce ai venit de la scoala.De preferat ar fi sa faci o pauza de 30 minute intre scris si invatat oral. Sper ca te-am ajutat. Succes!

| pasatGeorge a răspuns:

Asta depinde numai si numai de tine si de seriozitatea cu care tratezi subiectul. Tot ce pot sa-ti spune e sa fii ambitioasa, si sasa rezolvi tot ce iti propui.