| Alysée a întrebat:

Cum as putea sa ma inteleg mai bine cu toate colegele. vb doar cu vreo 4 fete din clasa mai mult, unele sunt un pic cam pitzi dar totusi as vrea sa ma inteleg cu toata lumea mai bine.cum ar trebui sa ma comport?
fundita

1 răspuns:
| Dav7id a răspuns:

Incearca sa fii cat mai receptiva si chiar daca nu iti pasa ce zic ele sa le asculti se vor simti asa de bine cand vor vedea ca le dai atentia pe care cred ele "o merita", pentru ele cel mai important e sa fie in centrul atentiei, sa le fie laudate hainele chiar daca dupa o sa zica ca vai ca nu era nevoie dar in mintea lor fierb de bucurie.Fii glumeata e cel mai important dupa vorbareata, asa reusesti sa intri in vorba cu oricine, chiar daca nu te cunosc.Incearca sa nu te lasi influentata de ele si sa ajungi ca ele, fii tu insuti de la inceput pana la sfarsit si daca nu iti place cum vorbesc si se poarta mai bine te dai de o parte dar ramai la vechiul, modestul "tu si cativa prieteni" e cel mai bine, sigur si oricum increderea nu o s-o dai tuturor doar unui mic grup si sigur pe care sa poti tu sa te bazezi.