| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa ma machez can ma duc sa imi fac buletinul. vreau pozebig grin

Răspuns Câştigător
| adorciocolata a răspuns:

Trebuie sa porti un machiaj de zi si cat mai natural. Te poti da cu un corector pentru a masca imperfectiunile, putin fard de pleoape bej, cu un creion (dar sa fie un contur subtire), putin rimel daca este nevoie, putin blush si gloss roz deschis. Machiajul de zi trebuie sa fie in culori neutre sau pastelate, in niciun caz stridente. Depinde foarte mult si de culoarea ochilor tai. Uite cum sa te machiezi in functie de culoarea ochilor si a parului: http://www.beautyrevealed.ro/......a-ochilor/ si despre machiajul de zi: http://lectiadestil.ro/......ul-de-zi/. Nu exagera cu fardul de pleoape, fondul de ten sau pudra. In loc de fond de ten, poti folosi o crema coloranta sau un corector. Sper ca te-am ajutat!

3 răspunsuri:
| Barbiiiiie a răspuns:

Buna,si eu mi-am facut buletinul anul trecut:p, nu-ti trebuie poze sa-ti arat e super simplu : fond de ten, putin rimel si gloss :-d daca vrei sa-ti dai si cu creion treaba ta.:p sper ca te-am ajutat Funda?

Răspuns utilizator avertizat
| Monnaa a răspuns:

Degeaba te machezi deoarece aia acolo nu accepta fard, sclipici si ruj (mai ales luciu).Eu zic doar putin fond de ten sau pudra, o culoare mai palida la pleoape si un ruj foarte slab pe buze. big grin