| alexaalexandra a întrebat:

Cum as putea sa-mi calculez urmatoarea menstruatie? E sigur ca-mi va veni exact atunci?

10 răspunsuri:
| Yang a răspuns:

Depinde de cati ani ai.in mod normal menstruatia apare odata la 28 de zile cam asa ar trebui sa fie dar nu e mereu asa poate sa iti vina mai devreme de 28 de zile sau mai tarziu nu e nimic grav asta daca nu ai facut sex neprotejat atunci s-ar putea sa fii insarcinata daca vezi ca nu iti apare nimic.In cazul in care nu ai facut nimic chiar daca menstruatia se prezinta la intervale neregulate nu este o problema atata timp cate este odata pe luna dar am citit ca exista femei care au menstruatia de 4-5 ori pe an si sunt perfect sanatoase depinde de organism in concluzie daca vezi ca au trecut 28 de zile si nu s-a intamplat nimic mai poti astepta 1-2 zile atunci te sfatuiesc sa mergi la un ginecolog e mai bine pentru orice eventualitate si pentru sanatatea ta

| Jane a răspuns:

Http://www.noifetele.ro/yourbody/periodpredictor.php
Incearca pe site-ul asta, e destul de sigur.

| JustMusic a răspuns:

La 28 -30 de zile vine menstruatia

| aleeee a răspuns:

Intra pe www.noifetele.ro si cauti acolo;)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, de exemplu luna trecuta in aprilie ti-a venit de 4 si te tine 4 zile, socotesti de cand ti s-a terminat adica pe 8,,,, de pe 8 socotesti 28 de zile,,,, sa zicem ca daca numaram 28 de zile ar trebui sa iti vina in luna mai pe 5,, ei u trebuie sa fii pregatita de pe 1 mai cam pana pe 10mai, intre zilele astea o sa iti apara din noi menstruatia, si asa faci mereu, da nu e sigur ca o sa-ti vina mereu in aceleasi perioade si in aceleasi zile, cateodata poti sa nu ai menstr vreo 2-4 luni ca sa raspund la intrebarea ta, nu nu iti vine regulat niciodata

| Ioana_9141 a răspuns:

Iti poti lua un calendar menstrualwinking

| Cojocaru_Gabriela_1978 a răspuns:

| Manic_Mariana_1991 a răspuns:

Mi sa inceput pe data de26 februarie

| catalina_8499 a răspuns:

Da stiu ca menstruatia e pana in 28 de zile dar poate sa depaseasca si mai bine de 28 de zile...