| otilikapostolik a întrebat:

Cum as putea sa-mi conving parinti sa ma lase undeva? raspunsurile bune si serioase =FUNDA

3 răspunsuri:
| litlledolleioanna a răspuns:

Trebuie sa le arati ca locul in care vrei sa mergi nu este periculos si nu o sa patesti nimic, daca sunt locuri precum discoteci cluburi sau cine stie ce si tu ai o varsta, sa zicem prea mica pentru a merge in locurile alea spune-le ca o sa te insoteasca cineva mai mare care o sa aiba grija de tine si tot asa...etc

| IuliutzàThà a răspuns:

Daca de obicei ei au incredere in tine nu o sa fie greu sai convingi. Acum depinde si de locul unde vrei sa mergi si mai ales si de varsta pe care o ai. De obicei parintii sunt foarte ingrijorati pentru copii lor. Incearca si discuti mai mult cu ei. Arata-le ca poti fi o persoana responsabila.winking SUCCES

| transformers12 a răspuns:

POI...intreaba(el/ea)daca te lasa si daca spune nu (roag-o/roagal) frumos. Daca nici asa nu merge fate ca plangihappy
si in ultimul caz! Zii ca o sa fi un retardat cre o sa ramana pana la moarte intr-o garsoniera cu un peste pe nume pakchi si o sa mananci pitzza si o sa te uiti la televizor toata ziua.happyFunda daca vrei!-^-^-