| deedee_9297 a întrebat:

Cum as putea sa'mi dau seama daca un baiat ma place?

4 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Daca se comporta cu tine altfel decat cum se comporta cu alte fete (in sensul bun ma refer), adica iti zambeste, iti cauta compania.

| HBK a răspuns:

Pai in primul rand se uita frumos la tine, e mereu ACOLO cand ai nevoie de el, niciodata nu o sa te jigneasca, in nici un mod. O sa guste din fericirea ta ca si cum ar fi a lui, chiar daca nu o sa se afla mereu in fata ta... o sa fie langa tine.

| Coriii a răspuns:

Toate stim ca trupul ofera o multime de indicii legate de starile interioare, cu atat mai mult cand vine vorba de transmiterea semnalelor corecte catre cel pe care il placem. Deci e cazul sa invatam ce si cum sa transmitem... Evident ca vom incerca sa parem interesate, dar vom cauta in acelasi timp sa regasim aceleasi semne de interes si la cel din fata noastra. Iata doar cateva dintre ele...

Privesti intens

Ochii fac mare parte din treaba asta. Iti poti da seama ca cineva te place dupa felul in care te priveste: se uita la tine de la distanta mai mult decat e normal, apoi iti evita privirea, apoi iarasi se uita la tine si asa mereu.

Te aranjezi

Sunt multe gesturi pe care le faci ca sa-ti ma aranjezi putin tinuta. Asa arati intr-un fel ca „ma aranjez pentru tine". De exemplu, iti piepteni parul cu degetele, ti-l dai pe spate, iti periezi hainele sau inlaturi o scama imaginara de pe ele.

Te mangai

Cand esti in preajma unei persoane pe care o placi, e posibil sa incepi sa et mangai pe maini, pe picioare sau pe fata. Intr-un fel, asta inseamna ca „as vrea sa te mangai si pe tine la fel"...

Te apropii

Gestul prin care te apleci inspre celalalt inseamna „as vrea sa stau mai aproape de tine".

De asemenea, poate fi o modalitate de a-l testa pe celalalt sa vezi astfel daca se apropie la randul lui de tine, sau se departeaza. sper ca tziam fost de ajutor... app vezi ce faci cu fundita aia :*:*:*

| ḭṆḠḕṙḀṠ a răspuns:

Sunt foarte multe moduri, dar trebuie sa-l cunosti pe baiat mai intai si apoi sa il vezi cum se comporta cu tine (daca iti zambeste, daca te ia de mana, daca vrea sa te sarute, daca iti scrie poezi de dragoste... si multe altele