| Popey a întrebat:

Cum as putea sa-mi imbunatatesc relatia cu mama mea? Ne intelegem destul de bine dar.nu mereu e multumita de ce fac si atunci cand ii mai cer voie sa ies nu prea ma lasa(nu chiar mereu) nu vreau sa zic ca ne uram sau asa ceva dar, nici extraordinar nu ne intelegem. ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| MisMe a răspuns:

.eu una te sfatuiesc sa o asucluti in lucrurile necesare gen: sa iveti cat de cat la scoala, sa o respecti si sa ii respecti anumite decizii, iar in privirea iesitului, nu stiu exact la ec te referi si cati ani ai.ca poate fii ingrijorate de iesire mai ales la o varsta... poate e prea protectoare lucru care ti se pare destul de deranjant la o varsta...stiu cum e. crede-ma. Tot ce trebuie sa faci e sa o faci prin faptele tale sa aiba incredere in tine si sa ii vorbesti deschis, calm si cat se poate de bine intentionatbig grin bafta:*

4 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Încearcă să o înţelegi şi tu pe ea. Ar trebui să comunicaţi mai mult, până la urmă în asta constă o relaţie bună părinte-copil. Când spui că nu e mulţumită de ce faci la ce te referi? Încearcă să îmbunătăţeşti acele aspecte. Baftă!

| αℓє a răspuns:

Mama ta e deranjata.Se simte neglijata.Depinde ce note ai luat in ultimul timp, si ce comportament ai avut.Ca sa-ti imbunatatesti relatia, impresioneaz-o printr-o surpriza, orice.

| MisMe a răspuns:

Imi cer scuze pentru greselile de scris...era intuneric (asculti,inveti, ce, ingrijorata*) si ma bucur ca ti-am fost de ajutor:*

| annakarenina a răspuns:

Uite id-ul meu, te ajut mai usor asa : nestor_aav.