| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa nu mai ma gandesc la nimicuri? Adica sa fiu mai indiferent! Ma enerveaza de multi ori ceva cam neimportat. Astept raspunsuri si dau FUNDA :X

4 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Doar sa nu le acorzi importanta... Se loveste un baiat de la tine din clasa... doar iti repeti tie in gand "nu-mi pasa, dc ar trebui sa-mi pese?" si stai la locul tau in loc sa te duci repede la el.
Bine, e un ex mai dur, dar destul de bun, faci asa la fiecare lucru pe care-l crezi inutil, daca te gandesti doar la anumite lucruri nu e cine stie ce, trebuie sa inveti sa-ti controlezi mintea si sa nu mai lasi gandurile alea sa zburde asa cum vor ele prin minte...

| Bris a răspuns:

In tot raul este si un bine si in tot binele este si un rau...deci,nu este asa de rau sa iti pese de nimicuri,nimicurile tale sunt,poate, pentru altii importante si asa le areti ca nu esti un fraier egoist si invidios.Dar sunt si fazele acelea in care cand te pui in pat sa dormi iti vin toate prostiile in cap se te enerveaza si streseaza,atunci,pai le rezolvi,daca poti daca nu,aprinzi televizorul si cauti ceva interesant (pentru mine muzica ),sau cauti un serial, film bun si apoi tot la el iti sta gandul sau ceva ceti place, incearca sa rezolvi nimicurile la care te gandesti sau sa te gandesti la un plan, mod de a le descalci.

| introduaicinumele a răspuns (pentru Bris):

Pai cand stau pe net incep sa m, a gandesc la nimicuri ca mai vad ce zice unu pe Facebook mai vad vreun comentariu nu stiu unde care imi aduce aminte si ma enerveaza chestia asta. Dar cand ma joc la un joc bun mi-e gandu numai acolo, dar nu pot sta tot timpu sa ma joc la jocuri misto ca le termin pe banda rulanta *un joc de 2011 imi ia vreo 5-6 ore sa-l termin).

| Bris a răspuns (pentru introduaicinumele):

Psihologie cu muzica ...merge.Ti-am mai scris happy I-ati niste casti in urechi si muzica, dar problema este ca nu o sa te mai poti opri din fredonatlaughing. Asta e si un lucru bun ca sti multe melodii.