Întrebare recomandată | anonim847483 a întrebat:

Cum as putea sa prind mai multa incredere sau tupeu?

9 răspunsuri:
| Crescent a răspuns:

Incerci sa faci lucruri pe care nu ai avea curajul sa le faci de obicei. O sa dureze chestia asta. O persoana nu se schimba asa usor. Aceeasi problema o am si eu, dar sper sa treaca cat mai repede.

| Rihanna20B a răspuns:

Fiind cât mai natural/naturala. Încrederea vine de cele mai multe ori când ai în jurul tău persoanele potrivite și nu trebuie să te ascunzi crezând că te vei face de râs pentru că nu e așa. E perfect normal să îți exprimi punctul de vedere.

| nicunicu3 a răspuns:

Ba lasa ma asta cu natural si prostii de genu.Cauta pe Instagram Taher Sonu si te ajuta el.https://www.youtube.com/user/LimbajulSeductiei
Depinde,de exemplu tine de expresiile faciale, tonalitatea vocii, pozitia corpului tai si de ceea ce zici, ce gandesti sa fie dominant.Tu de lasi dominant de ceilalti fiindca nu te lasa sa vorbesti sau fac misto de tine. Daca tu nu iei atitudine nimic nu se va schimba.Nu zic sa ii iei la bataie, zic sa stii sa iti impui respectul. Daca zici de exemplu incredere sa vorbesti cu o fata noua, faci ca atunci cand erai mic,, Buna sunt Ionut'' este ca un joc asta si apoi incepi sa ii faci un compliment sau ca ai observat ca are un telefon deosebit si de aici conduci discutia unde vrei. Poti porni de la telefon si sa ii arati pe al tau si sa isi bage numarul ei in al tau sa vorbiti cand este libera. Funda? Daca ai nevoie de altceva da-mi un mesaj cu facebookul tau sau aici.

| anonim847483 explică:

Multumesc, m-a ajutat foarte mult

| Efex2 a răspuns:

Sa te gandesti cand ai probleme la cati painajeni si pepeni sunt pe camp!

| Denisa6348 a răspuns:

Inconjoara-te cu persoane care au aceste caracteristici, poti observa modul in care se comporta si te ajuta si pe tine atmosfera. Nu vorbesc de a le copia actiunile, comportamentul--Ci ambientul pe care-l ai si persoanele din jurul tau chiar pot face o diferenta enorma. Si aici apare o alta etapa si bariera: 'Ok. dar, cum ma imprietenesc cu persoane de genul?' Analizeaza grupurile de persoane din jurul tau, cauta persoane cu aceleasi hobby-uri sau interese, te poate ajuta mult la inceputul unei conversatii. Si nu te stresa legat de ce parere o sa aiba legat de tine, fiindca asta nu conteaza. La inceput cand incerci sa te imprietenesti cu ei, tot ce conteaza e ce impresie vrei tu sa creezi nu de ce cred ei. (Disclaimer, asta nu inseamna ca trebuie sa te iei cu orice grup de pers care te accepta, sa iti dai seama tu cu timpul daca acele persoane chiar aduc un bonus in viata ta, daca nu consider ca nu merita prietenia) Daca vezi ca nu continua conversatia, poate fi deoarece ei sunt timizi sau nu sunt in moment, dar asta nu inseamna ca 'tu' faci ceva gresit ci iti deschide si mai mult oportunitatile de a mai experimenta si in a continua sa mai incerci. The pros and cons pe care le-am observat cand esti in grupuri de pers sau doar cu o persoana: 1. O pers- Mai confortabil, dar pot aparea momente de liniste dar nu e niciun stres sunt complet normale si pauzele iar 2: Grup-Poate fi stresant dar conversatiile curg mult mai usor, si cand esti epuizat social poti tace si nimeni nu observa si cand un topic interesant iti sare in evident ca untul poti usor sa aluneci inapoi in convo.Doar putin efort depus si speranta si vei ajunge acolo, trust me! E doar un drum de parcurs atata tot. Mult success!

| AlinaBob36rn a răspuns:

In primul rind fii foarte indiferent, chiar daca te critica alti fii mai rau, oameni care se iubesc pe sine sunt iubiti si de cei lalti!

| MihailaMariusDenis a răspuns:

În primul rând fi natural nu trebuie să fi tupeist.
Tupeul este defectul oamenilor mici dacă ești tupeist nu rezolvi nimic trebuie să fi calm și să scoți pe gură doar ce trebuie.
Timiditatea nu este o rușine toată lumea sunt felul lor timizi, poate că este despre o fata sau de tanti mița de la magazin.
Și eu eram foarte timid dar la vârsta de 15 ani am inceput să pot vorbi mai deschis cu lumea din jurul meu.
Sper că ți-a fost folositor sfatul meu.

| robertcrs1 a răspuns:

Daca esti baiat da-ti o laba daca esti fata suge o pulicica, succes!