| Andreeamiruna67 a întrebat:

Cum aș putea să scap de politie? Aseara am fost cu niște prieteni sa ne plimbăm cu muzica la maxim, am trecut pe lângă niște case și o persoana a sunat la politie.
Era ora 03 și au și dovezi(mesajele cu mine) și eram și beți, minori.
Măcar sa am niște scuze bune sau ceva.
Contează foarte mult, n-am nevoie de mistouri, va rog frumos.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce scuza poti avea cand ai incalcat legea?

| Fatamuntilor a răspuns:

Avand doar 14 anisori, raspunderea va cadea la parinti!
Cu ei vor fi anuntati, si vor fi amendati.
Asa ca cauta sa vorbesti cu ai tai, sa le spui despre ce e vorba.
Probabil se vor alege cu o amenda, iar tu pedepsita.
insa ma intreb ce fel de parinti ai daca nu stiu ce face odrasla lor la 3 noaptea...

| Andreeush a răspuns:

Degeaba te gândești la scuze, oricum ce ai făcut a fost urât.
Suportă consecințele și data viitoare ai grijă ce faci.

Răspuns utilizator avertizat
| Eteda a răspuns:

Suporta consecintele, mare lucru n au ce sa iti faca, doar o sa iti dea un adverisment si cam atat. Dar pe viitor eu zic sa te feresti de astfel de situatii mai ales ca esti minor, iti vei influenta viitorul intr-un mod negativ, si despre alcool cu atat mai mult, vrei sa iti ratezi viata si sa o iei pe drumuri intunecate?