| ioana_9652 a întrebat:

Cum as putea uita un baiat?

Răspuns Câştigător
| ღBizarreCrazyღ a răspuns:

Nu prea poti uita pe cineva, mai ales daca era cineva special. nu-ti spun ca o sa fie foarte usor sa faci chestia asta, pentru ca as minti cu desavarsire, insa primul lucru la care trebuie sa te gandesti cand renunti la o persoana importanta pentru tine, este de ce o faci. daca iti raspunzi la intrebarea asta si realizezi ca sa te indepartezi ar fi o mare greseala, ei bine atunci ar fi bine sa te ghidezi dupa ce-ti spune inima. stii cum se spune: " speranta moare ultima", si nu vad de ce nu ar merge si in cazul tau. uneori nu este bine sa lasi de la tine, mai ales cand vine vorba despre iubire. altfel, mai tarziu cand de abia realizezi ce ai pierdut si regreti ca te-ai debarasat de persoana respectiva, va fi poate prea tarziu ca sa te intorci.
insa daca chiar vrei sa il uiti, atunci nu prea poti face asta brusc, in cateva zile, saptamani, luni. chestia asta se face treptat, trebuie doar sa astepti iar timpul si experienta vor sterge orice urma de indoiala ca ai facut alegerea care trebuia. intotdeauna vor aparea alti baieti pe care vei vrea sa-i cunosti mai bine si pe care poate la un moment dat ii vei considera mai mult decat prieteni. asta evident pana ce gasesti dragostea adevarata. de aceea daca esti genul de fata care se implica mult in legatura cu sentimentele sale, atunci iti va fi destul de greu sa te lasi batuta, si sa negi totul.
cert este ca viata nu se rezuma doar la baieti, poti intalni un baiat care sa-ti devina pe parcurs cel mai bun prieten, si asa vei cunoaste mai bine obiceiurile lor.
in legatura cu situatia ta, asa cum am mai spus, lasa timpul sa vindece totul, si ai sa vezi ca peste ceva timp acest baiat va fi doar de domeniul trecutului. succes kiss.

2 răspunsuri:
| TSO7 a răspuns:

Incearca sa nu te mai gandesti la el si incearca sa faci unele activitati care sa te tina ocupata. Cu timpul il vei uita.

Răspuns utilizator avertizat