| elena1elena a întrebat:

Cum ati defini voi vocatia?

2 răspunsuri:
| DiamondShine a răspuns:

Vocatia reprezinta pentru ce anume optam noi in viata, sa ne realizam...pentru ce anume suntem facuti(spre exemplu unii se nasc muzicieni, unii pictori)fiecare are in interior ceva anume sa se afirme in viata, ceva la care se pricepe cel mai bine...trebuie doar descoperit.

| ςгเรtเภยкค a răspuns:

Aptitudine deosebită pentru o anumită artă sau știință; chemare, predispoziție pentru un anumit domeniu de activitate sau pentru o anumită profesiune.