| smilerz19 a întrebat:

Cum ati putea comenta expresia "Un nou inceput"? Trebuie sa fac o compunere si nu am nici o idee.

Răspuns Câştigător
| Lost0in0your0memories a răspuns:

Pai daca mi-ai spune si la ce trebuie sa te referi, la ce nou inceput, poate te pot ajutabig grin

2 răspunsuri:
| JustMeBăi a răspuns:

Fi expresiva "un nou inceput" eu ma gandec la "un nou inceput de viata" sau "lumea abia a aparut" sau "cum au schimbat presedintii viata noastra" (ca un nou inceput)... poti sa mergi pe ideea ca abia te-ai nascut si e un nou inceput descrie lumea din jurul tau cat de frumoasa e. poti sa faci mai multa descriere sau naratiune ex: ce fel ai descoperit tu lumea.pas cu pas.depinde ce fel de compunere vrei sa faci iti recomand sa fie la pers 1 si sa fie o descriere despre lume sau naratiune despre cum ai descoperit tu lumea... ti-am dat idei sper sa reusesti sa iei 10winking

| GyeBaek a răspuns:

Un stild de viata mai bun cam asta ar insemna.