| Ann™ a întrebat:

Cum ati reactiona daca cea mai buna prietena a ta de la 6 ani [eu am 12 acum], s'ar cupla cu fostul tau iubit cu care ai fost aproape 4 luni [asta nu m'a deranjat foarte tare], iar apoi sa vezi ca el se comporta mai frumos cu ea decat cu mine atunci cand eram cu el? straight face Ce credeti ca vrea sa faca? sad

Răspuns Câştigător
| yuli10 a răspuns:

In primul rand, la 12 ani ai un fost iubit cu care ai fost 4 luni?
dragut...
eu nu cred ca vrea sa fac ceva, probabil ii place mai mult de ea decat i-a placut de tine si se poarta mai frumos ca sa nu o supere.
destul de urat din partea prietenei tale sa se cupleze cu el, sincer. happy era de asteptat ca asta te va afecta, chiar daca zici ca nu te deranjeaza.

7 răspunsuri:
| deyanne a răspuns:

Poate vrea sa te faca geloasa sau o place pe ea mai mult ca pe tine.

| Razvan a răspuns:

As fi fericita pentru ei deoarece inainte de a fi cu el era prietena mea cea mai buna.Si cand o sa cresti o sa fi uimita de cat de greu poti gasi un prieten adevarat asa ca nu o pierde dintr-o prostie.Lasa-i sa fie fericiti.Au dreptul

| Irina a răspuns:

Daca aveam probleme de genul acesta la 12 ani probabil acum paream mai imbatranita cu 10. Ai tot timpul din lume pentru relatii, nu te grabi.

| Irina a răspuns:

Si ca sa raspund la intrebarea ta, daca el se comporta mai frumos cu ea decat cu tine, probabil in compania ei se simte in largul lui si cu tine nu a reusit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu in locul tau...nu mi-ar pasa. pur si simplu.au dreptul sa faca ce vor si chiar daca nu a fost frumos din partea prieteni tale trebuie sa ne obisnuim pentru ca nu toti pot fi niste prieteni adevarati.nu trebuie sa te afecteze. uita de el si cat despre prietena ta, frumos ar fi sa se trezeasca si sa si ceara scuze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate o place mai mult pe ea, decat de placea pe tine inaintehappyhappy, si nu conteaza ca este prietena ta, asta este, nu-i comanzi inimii:X.winking

| t8mazo a răspuns:

Eu zic ca a incercat sa ajunga la prietena ta prin tine de aceea se poarta mai frumos dar pun pariu ca nu va tine mult relatia; si apoi daca tu erai baiat intelegeai; pune-te in pielea lui