| Manuellllaa a întrebat:

Cum ati trecut peste tradarea celor mai bune prietene? Pe care le cunosteati de`o viata?

10 răspunsuri:
| χZαнαяєℓ a răspuns:

Bună.
Încă nu mi s-a întâmplat, dar cred că aș suferi puțin, apoi mi-ar trece. Aș încerca să-mi fac alte prietene și să fie gelos/geloasă.
Aș încerca să uit. și să iert prima dată, dar dacă se mai întâmplă, clar mi-ar fi foarte greu dar aș renunța la toată prietenia.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Am ignorat-o pe asa zisa prietena si nu regret

| LifeIsColour a răspuns:

Buna,in astfel de cazuri, resemnarea, curajul de a merge mai departe, indiferenta si personalitatea te ajuta cel mai mult.In primul rand, daca intr-o relatie de prietenie care dureaza de ceva ani vorbim depre o tradare, in acest caz, acele persoane care pretindeau a-ti fi cele mai bune prietene nu faceau altceva sau mai bine zis, nu dovedeau altceva decat latura ascunsa,"mincinoasa", ca sa o numesc asa.Gandeste-te ca viata merge inainte,ca nu esti nici prima si cu siguranta nici ultima persoana careia i se intampla astfel de lucruri.Iar prietenii,sau mai bine zis persoanele,nu merita niciodata toata atentia sau increderea ta. Daca te-au tradat,inseamna ca nu au stiut sa iti aprecieze prietenia,pe tine ca persoana si,totodata,nu erati compatibile, iar o persoana care prefera sa recurga la anumite mijloace pentru a pune capat relatiei voastre de prietenie, asta stiind ca ar putea sa vina si sa iti spuna-n fata care sunt problemele, sau motivele pentru care doreste sa nu iti mai fie prieten\a, cu siguranta este o persoana nedemna de increderea si de prietenia ta. Sper ca te-am ajutat!happy

| Manuellllaa explică (pentru LifeIsColour):

Frumos raspuns, ai dreptate. A fost o inlocuire din partea uneia si a ales noua prietena.
Iar o a doua"prietena" la fel, pe langa cuvintele spuse de sora ei, dureroase de astfel.Nu ma asteptam!

| LifeIsColour a răspuns (pentru Manuellllaa):

Nu stiu daca intr-adevar raspunsul meu te-a ajutat,insa, indiferenta nu trebuie tratata ca o modalitate spre moarte, deoarece tu ai spus ca indiferenta te omoara.Ei bine, asa cum ti-am spus mai devreme, acea persoana \acele persoane nu meritau increderea ta.Viata merge inainte,tu iti poti face noi prietene,o sa cunosti persoane noi, faptul ca suferi in prezent este ceva trecator, insa, bineinteles, vei putea depasi aceste momente grele din viata doar cu ajutorul propriei vointe.Pa-pa!happy

| gabytza2013 a răspuns:

Nu am trecut usor dar n.am muri.ne.a durut tradarea dar sti cum e un sut in fund un pas inainte...asadar nu te mai gandi la ea si dedica.ti timpul pentru lucruri mai folositoare de exemplu mergi cu o alta prietena la cumparaturi.

| Gabriela_Elena_1997 a răspuns:

Indiferentawinking

| Manuellllaa explică (pentru Gabriela_Elena_1997):

De unde stii ca le doare indiferenta, adica pe mine una ma omoara!

| Gabriela_Elena_1997 a răspuns (pentru Manuellllaa):

O sa o doara pentru ca o sa realizeze cum o prietenie de`o viata a luat sfarsit. Punand capat multor placeri de care voi beneficiati din aceasta prietenie. Secrete, sfaturi, glume..nu o sa mai existe o persoana ca tine cu care sa poata impartasii toate aceste lucruri.

| Ammalya a răspuns:

Fparte usor mi-am facut alta prietena.Ca sa moara de ciuda. Opersoana populara ar fi cel mai bine.