| naomytza a întrebat:

Cum credetii voi ca este un prieten adevarat

10 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Salut!
In mare, un prieten adevarat te ajuta, iti este alaturi mereu, te sprijina, te cearta... bla bla bla. Cred ca stim cu totii aceste "datorii" ale prietenului adevarat.
Nu putem generaliza si sa dam o singura descriere a acestuia, fiecare persoana are alte cerinte/criterii dupa care isi alege prietenii, respectiv sa decida care ii este cel mai bun prieten.
DEPINDE ( cuvantul magic)

| resemnat a răspuns:

Un prieten adevarat este oglinda ta!

| zurick a răspuns:

Buna!
Un prieten adevarat este acela care te va ajuta fara ca acesta sa aiba vreo recopensa pentru asta.Acesta va si rade cu tine da va si plange alaturi de tine.Nu va fi nevoie sa-i spui ca te doare sufletul pentru ca-si va da singur seama.Iti va spune cand ai dreptate, dar iti va spune si cand gresesti si va incerca sa te duca pe drumul cel bun. Poate se starneste o cearta intre voi fiindca e normal, dar va renunta la orgoliu doar ca sa te imbratiseze si de asemenea va fi mereu acolo pentru tine.
Sper ca ti-am fost de folos!

| Axys a răspuns:

Buna
nu exista noi credem ca exista dar pritenii sunt falsi aazi sunt cu tine si maine nu...

| Axys a răspuns:

Parintii iti sunt cei mai buni prieteniwinking si dumnezeu pentru sufletul tauwinking

Răspuns utilizator avertizat
| Malinutza99 a răspuns:

Un prieten adevarat este acela care iti este loial, nu te lasa balta pentru altii, nu te barfeste, stie sa pastreze un secret si te accepta chiar daca nu esti perfect. O zi buna!

| BlackAngel33 a răspuns:

Un prieten adevarat este acea persoana careia nu trebuie sa ii ascunzi ceva, persoana care stie ca nu esti bine inainte sa ai ocazia sa ii spui. Un prieten adevarat este acela care te asculta fara sa te judece si care iti ofera sfaturi bune. Un prieten adevarat nu este acela care te sustine in toate prostiile pe care le faci, ci acela care te aduce pe drumul cel bun!

| AktivShack a răspuns:

Salut.
'Prieten' iti este acea persoana care este alaturi de tine atat la bine cat si la rau.Un prieten adevarat nu te va judeca.Un prieten adevarat iti va tine secretul secret.Un prieten adevarat va fi mereu acolo pentru tine.Din pacate nu mai exista multi prieteni adevarati, dar mai sunt si exceptii.Toate cele bune.

| dallasaf a răspuns:

Buna. :*.Un prieten adevarat este acel prieten care te sprijina, care e langa tine si in momentele bune si in cele rele, celui care nu ii pasa ce spune lumea despre tine, celui care te iubeste (in sens prietenesc) care iti ia apararea, dar depinde cu iti alegi tu prietenii. Sper ca te-am ajutat :*. Pupici.