| delicioasatha a întrebat:

Cum depasesc teama de'a invinge o noua relatie?

Răspuns Câştigător
| fantomitzu a răspuns:

In general majoritatea persoanelor spun sa nu te mai gandesti la ce s-a intamplat( in ideea ca ai avut un esec intr-o relatie, nu prea am inteles eu intrebarea sunt mai greu de cap-gluma-). faza este ca nu prea poti sa nu te gandesti.Ma dau pe mine exemplu:Am reusit sa trec peste cam greu(asta nu trebuie sa te descurajeze, depinde de caracterul fiecarei persoane, durata si alti factori), adica, cam in 4/5 luni.Cheia ca sa reusesti este sa gandesti pozitiv, gen "O sa fie mai bine"O sa iasa soarele si pe strada mea" etc.Si mai este o vorba "Omul din greseli invata". Gandeste-te unde ai gresit tu, ca sa stii ca pe viitor sa nu mai faci aceeasi greseala.Ai putea sa iei toata faza ca "un bagaj de noi cunostinte". Iesi cu ptietenii/prietenele, o sa vezi ca este imposibil ca cineva sa nu te observe si cu timpul vei invata sa accepti ca esti iubita si sa iubesti din nou.Ai mai multa incredere in tine si spune "Merit ceva mai bun"! Ai destul timp pentru a face tot ce trebuie si tot ce iti place. "Timpul vindeca aproape orice rana"(vorba vine), nu te descuraja si priveste in viitor.Trecutul e trecut, prezentul e prezent si viitorul e viitor. Uita de trecut, fa abstractie de el si profita de prezent ca sa fii pregatita pentru viitor. Sper ca m-ai inteles si ca, catusi de putin te-am putut ajuta.Succes!

2 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Uitand.Nu totul, doar o parte.Partea urata.Pastreaza amintirile frumoase.Formeaza-ti capacitatea de a inmagazina frumosul. Uratul il arunci la Cosul de Reciclarewinking
Daca tu nu crezi ca ai dreptul la un nou inceput, nimeni nu va crede in tine.Incepe prin a te iubi pe tine

| Lora a răspuns:

Pai din pacate daca nu incerci nu ai cum sa treci peste, incearca mai departe poate vei da peste o persoana minunata si iti vei invinge teama!