| JustSimple a întrebat:

Cum devin expert TPU? trebuie sa ai multe voturi si funde? si sa ai spre ex rank 5 sau ceva de genul?

5 răspunsuri:
| Graphee a răspuns:

Buna.

http://www.tpu.ro/blog/?p=601
Sa ai minimum 500 de raspunsuri postate si minimum doua luni de la inscriere.
http://www.tpu.ro/blog/?p=134&cpage=1#comment-8658
Si nici rank-ul nu conteaza.
Trebuie sa ai raspunsuri bune.
Si sa nu jignesti useri.
Te uiti pe aceste site-uri si o sa te lamuresti mai bine.

O zi buna.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Titlul de expert nu depinde de numărul de funde, de voturi, de rank ori de numărul de răspunsuri folositoare (nu este stabilit un anumit număr la care devii automat expert). Trebuie să ai o activitate susţinută şi îndelungată pe TPU, în teorie cel puţin 500 de răspunsuri şi două luni, în practică cu mult mai mult, să ai multe răspunsuri folositoare, din mai multe domenii ori chiar să fii expert într-un domeniu. Când echipa TPU va considera că îndeplineşti condiţiile şi că meriţi titlul ţi-l va acorda. Succes şi numai bine!

| VORTEX a răspuns:

Buna,ca sa devii expert TPU trebuie sa dai cat mai multe raspunsuri ajutatoare si sa ai cat mai multe raspunsuri castigatoare, voturi buna, limbaj corect si civilizat.bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numarul punctelor, raspunsurilor castigatoare(fundite-sunt experti care au avut mai putin de 60 in momentul primirii acestui titlu)sau al voturilor nu este un criteriu de selectie.De asemenea, nici pozitia in clasament nu are nici-o importanta(sunt experti care nu se aflau in top 100 in momentul denumirii lor ca experti). Singurele lucruri care conteaza cu adevarat sunt calitatea postarilor si un numar minimum de 500 de raspunsuri. Daca administratorii site-ului(caci ei sunt cei care acorda aceste titluri)vor considera ca-l meriti, il vei primi.

| NObody_7857 a răspuns:

Cred ca da.