| jetpa a întrebat:

Cum devin o rokeritza adevarata? happy URGENT vreau schimbare de look.

Răspuns Câştigător
| Elle1470 a răspuns:

Ca sa fii rocker nu trebuie sa ai neaparat aspect de rocker. Pentru ca aparentele inseala si nu merita sa iti schimbi look-ul si sa devii ceea ce nu esti de fapt. Poate vei considera acest comentariu de prisos, dar e doar o parere personala, in timp ce alte persoane iti vor da sfaturi gen: cum sa te tunzi etc.

2 răspunsuri:
| pr1nc3ssz a răspuns:

Buna! Daca vrei sa devii o rockerita adevarata trebuie in primul rand sa nu asculti manelehappy. te machezi cu negru. nu neaparat foarte strident, iti indrepti parul cu placa te imbraci in negru,dar nu tot in negru ca si cum ai fi in doliu ai putea sa-ti iei o pereche de pantaloni negri cu o bluza mov sau alta culoare,dar nu roz,unghiile nu trebuie sa fie neaparat negre, iti poti face unghiile cu oricare alta culoare, dar nu roz si un model mic cu negru! sper ca ti-am fost de folos:*!

| MyShadow a răspuns:

Sa fii rokerita nu inseamna sa te imbraci intr-un fel, inseamna sa simti ca esti una. Incearca culori inchise, o zgarda de caine la gat laughing niste bluze cu scheleti, mult tus si unghi negre. Dar infatisarea nu este totul, ca sa pari o rokerita adevarata trebuie sa fii o rokerita adevarata si in interior.