| Sasha30 a întrebat:

Cum e la banchetul de clasa a 8-a? E o petrecere de neuitat? Multi colegi spun ca va fi neinsemnat acel moment si il vom uita peste cateva luni dar eu nu cred ca e asa. La voi cum a fost? Astept cat mai multe povesti de la banechetul de clasa a 8-a. Cel mai frumos raspuns primeste funda. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

La mine a fost o experienta foarte frumoasa cu toate ca la inceput nu imi facea mare placere sa ma duc.
Profesoara de franceza nu ne-a lasat sa stam vreun minut jos(decat cand a fost sa mancam) Am dansat toata noaptea si nu pe melodii din astea sa te ia somnul.A fost un pic ca in club dar atmosfera mai asa (de botez).
A fost tare iarasi la inceput cand au intrat toate clasele pe rand in locul ala si se faceau prezentarile.(Banchetul s-a tinut la un conac-local dintr-o padure din apropiere deci atmosfera a fost faina rau)
Intra fiecare clasa pe rand de afara dintr-un loc intunecat si erau confeti si lumini, zici ca cine stie ce vedete intrau... exagerat la maxim dar fain de tot.Am avut 2 Dj.(2 nebuni) 45 de minute intregi de harlem shake laughing
Pai nu e atat de greu sa spun ce s-a intamplat:
-Am ajuns fara niciun chef
-Am stat cu colegii la un suc (nimic ciudat pana acum)
-A venit profa de franceza insotita de cea de romana si au zis ca nu concep sa nu dansam.(Erau profesoarele noastre favorite, ele ne-au dus peste tot in anii de gimnaziu) Am dansat toata noaptea, chiar ma obisnuisem la un moment dat, eu care nu dansez nici impuscat.
-Ne opream cand trebuia sa mancam.
-Am iesit pe afara cand era intuneric si ne-am plimbat printr-o gradina mare (era un fel de conac-local am mai spus si eram singuri in padure cum ar mai veni)Am facut poze...(De fapt a facut un fotograf ...nici azi nu am primit pozele)
Oricum ne-am distrat deci.
-Am mai dansat un pic.
-La 12 00 au adus tortul.Foarte fain a fost felul in care l-au bagat acolo, pe covor rosu, ca o vedeta laughing
-Inainte sa mancam tort s-au prezentat niste videoclipuri despre diriginti si acesti ani de gimnaziu.(Unele m-au miscat, chiar intristat, dar nu si al nostru bineinteles) Dirigintele nostru nu dadea 2 bani pe noi.Au avut grija de noi profesoarele de franceza si romana, ele mediau conflictele din clasa si ne duceau in excursii.
-La 1 am plecat acasa.(Nu singur LOL, m-a adus tatal unui coleg cu masina)

Deci concluzia este ca nu am fost eu cine stie ce incantat de idee, dar atata timp cat am tinut minte atat de bine ce am facut, inseamna ca a fost o experienta ce m-a marcat intr-un mod placut.

| Sasha30 explică (pentru RainmakerX):

Ce dragut! happy

| RainmakerX a răspuns (pentru Sasha30):

Multumesc pentru fundita. Distractie placuta la banchet!

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde de ce colegi, cum va intelegeti, unde faceti banchetul. Incearca sa te simbi bine in orice perspectiva ati fi si sa faci si singura noaptea sa fie de neuitat.

| Sasha30 explică (pentru Adry05):

Am o clasa minunata iar banchetul a fost super!

| MaliciousDeath a răspuns:

Au trecut 4 ani de la banchetul din clasa a 8-a si tot ce imi mai aduc aminte legat de el este cu ce m-am imbracat.Probabil o sa ti se para fascinant o perioada, dar dupa se vor intampla alte lucruri mult mai importante/stresante/interesante incat o sa ajungi sa te consideri norocoasa daca mai stii ce ai mancat azi-dimineata. Daar toate la timpul lor, distreaza-te daca/cat mai poti.

| Laurentiu017 a răspuns:

E tare, se fac perechi, baieti si fete, si danseaza, la o petrecere.

| Sasha30 explică:

Multumesc!

| Loryanna a răspuns:

Pai toate persoanele pe care le-am intrebat cum a fost banchetul au spus " ...mm...frumos " sau " frumos da nu prea imi mai amintesc " deci probabil dupa 3 luni nu o sa iti amintesti cam decat ca a fost foarte frumos :*. da nu asta e important, distreaza-tewinking

| Belodrakit a răspuns:

Banchetul este o petrecere foarte frumoasa care daca iti va place nu o sa o uiti niciodata. Am avut banchetul de curand si a fost foarte frumos, la 4 am venit acasa. Iti sugerez sa te duci caci nu in fiecare zi este banchet!

Distractie placuta!