| anonim_4396 a întrebat:

Cum e la voi la facultate cu îmbrăcămintea? Puteți merge cum doriți sau aveti cumva un dress code, gen cămașă și blugi de culoare închisă?

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

N-avem dress code dar se impune o oarecare decenta. Adica sa nu vii cu decolteu adanc, fuste prea scurte etc. desi sunt destule care vin si asa. Nu-ti zice nimeni nimic, dar nah, e aiurea.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu am auzit niciodata de dress code la facultate.

| SkyPilot a răspuns:

Nu exista dress code.

| Nemessys a răspuns:

Sunt acceptate cam orice fel de haine, facand exceptie la alea care-s prea de strada, prea scurte (in cazul fetelor) sau cu imagini si/sau mesaje care nu-s chiar potrivite pe un student in timpul cursurilor.

| HadesSs a răspuns:

N-ai treaba, te imbraci cum vrei laughing

| wpetterssone a răspuns:

La noi nu exista un cod de îmbrăcăminte, însă eu mergeam îmbrăcat în pantaloni de culoare închisă (albastru, negru sau maro), și cu cămașă (albă, albastră, în carouri, în dungi) și cu cravată.

| anonim_4396 explică (pentru wpetterssone):

Cravata? Wtf, la ce facultate, e in tara? Mi se pare ciudat sa mergi la cravata in fiecare zi.

| wpetterssone a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu se cerea cravată, însă mie îmi place cravata și o purtam aproape în fiecare zi. Am fost la o facultate de la Universitatea Tehnică Regală.

| AlMaDi a răspuns:

Nu exista un dress code, dar daca tu doresti sa te imbrati mai clasic, nu este absolut nicio problema.