| Elish090 a întrebat:

Cum e prima zi/săptămâna de liceu? Cum e cu colegii? Cum e cu testele inițiale? Sincer cea mai mare frică o am la faza cu testele inițiale pt ca probabil sa iau o nota mica ca pnm am venit din vacanta, și o sa fiu etichetata...crying(

5 răspunsuri:
| DenisaE a răspuns:

Viata la liceu pe scurt. Primele saptamani e totul fain si toti colegii sunt de treaba. Dupa vrei sa le dai foc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În prima săptămână o să faceți cunoștiință între voi și cu profii, nimic special. După intră totul în normal.
Oooh, ooh, etichetările. Dacă ești perfect conștientă de faptul că vei uita tot ce știi din generală, probabil și cum te cheamă, cine te oprește să repeți puțin în ultima săptămână de vacanță?

| Drimmero a răspuns:

Traiesti o emotie frumoasa.Incepi dupa cateva zile sa te imprietenesti cu ceilalti din clasa, probabil si cu altii din liceu.Trebuie sa fii deschisa si de treaba cu toata lumea, sa nu ai arogante deoarecere o sa inceapa taberele de separare in clasa. Daca te intelegi bine cu toti, o sa fii respectata de toata lumea. Succes in noul ciclu al vietii/

| DedeeAndreea a răspuns:

Salut.In prima saptamana o sa te intelegi bine cu toti colegii si o sa ti placa toti. Dupa o sa descoperi ca sunt falsi, si ca majoritatea nu sunt asa de treaba precum pareau. Dupa vine o perioada cand legi prietenii cu cateva persoane si ramai cu aceste persoane.Vor fi si retardati care te vor lua la misto ca asa e in orice liceu dar trebuie sa faci fata.Cu testele initiale te vei descurca(depinde si cat ai invatat in generala) deoarece ti au ramas informatiile in cap si nu conteaza ca nu ai invatat nimic in vacanta. Oricum testele initiale nu se trec in catalog decat daca iei nota mare si vrei nota trecuta in catalog.Va fi ok in prima saptamana dar dupa cum am zis, iti vei da seama ca nu sunt asa de treaba toti colegii.

| Deaad a răspuns:

Pe ce cretin il intereseaza testele initiale?
Nici nu se pun in catalog, macar.

Si oricum aproape toti vor lua note mici.
Vei fi etichetata? Asa, si? Ar trebui sa iti pese?
Schimba-ti conceptiile, ca esti jos de tot.