| marinush a întrebat:

Cum e profilul filo(simplu)? ce materii se fac si cate ore din fiecare la ce sa de teza? si se mai adauga vreo limba straina? cat mai multe detalii va rog fundabig grin

Răspuns Câştigător
| JH a răspuns:

Pai dai teza la romana, latina, engleza, istorie sau geografie (aici iti alegi). In cls a 9-a faci 2 ore mate, in a 10-a faci o ora, in a 11-a a 12-a deloc. O sa se puna accent mai ales in clasa a 11-a si a 12-a pe romana (gramatica, lb si literatura romana, literatura universala)- 6 ore in total, engleza- 4 ore, si franceza-3 ore.istorie -3 ore.