| daria_2531 a întrebat:

Cum e sa fumezii?

10 răspunsuri:
| noi3 a răspuns:

Depinde si ce fel de fumat.
fumatul e un obicei placut [dar tutunul sa fie de calitate], un mod de relaxare.

daca te gandesti sa te apuci, iti recomand sa ai ceva in genu' a 20 de ani.
fumatul provoaca si mult rau, pe langa relaxare; ideea e ca nu e bine sa fumezi cand esti in perioada de dezvoltare.
in principal, nu e ok sa fumezi din comert si niciodata in exces. [iar marfa de calitate e scumpa ex. pipa]

| toxik a răspuns:

Daca tot te roade curiozitatea asta incearca odata sa vezi daca iti place sau nuwinking

| AllDayAllNight a răspuns:

Multe prsoane daca se apuca de fumat devine o obsesie si nu se mai pot controla.Eu sincer am incercat sa fumez, dar nu-mi place.laughing

| razvanule a răspuns:

Nu fumez deci nu stiu cum e, dar stiu cum e sa nu fumezi... BINE!

| RăzvanEZP a răspuns:

La inceput, multe ameteli, insa dupa un timp da senzatie placuta de calmare, ajuta in orice situatie de stres sau de proasta'dispozitie.

| ȚiganTranspirat a răspuns:

Iti bagi fum puturos in gura si in plamani.

P.S.Nu incerca.
norocwinking

Cu stima, Moleculă. happy

| RemovislavKebabovic a răspuns:

Am fumat si e naspa...deci sa nu te apuci niciodata happy

| Acineva a răspuns:

Nu face asta mai bine probezi doar ca o tigara nu iti face rau dar nu te apuca de fumat ca iti faci rau cu mana ta asa iti vei scurta viata apoi daca te apuci de fumat nu te mai poti lasa sunt ca un drog nu o face daca prietenii tai o fac sau daca crezi ca e la moda nu te omora singura e adevarat ca nu mori daca fumezi dar daca fumezi mult iti distrugi plamanii si viata ta se va scurta cu cativa ani viata e frumoasa si merita traita!

| Mosulica a răspuns:

Raspuns scurt : regret fiecare clipa din viata mea care m-a impins sa ma apuc de fumat!

Raspuns pe larg : in cei 10 ani de fumat pe care ii am la activ, am cheltuit aproximativ 10.900 de euro (calculat la pretul de azi al pachetului) pentru o eventuala boala la plamani, respiratie urat mirositoare, dintri galbeni, nevoia de a fuma oriunde (supermarket, film, casa, pat, in somn), nevoia de a termina repede un lucru doar pentru a fuma o tigara; m-am apucat din prostia de a fi cool, si a-mi urma "the role model", adica tatal; sincer, pana voi avea un copil (si sper ca nu o sa fie prea curand) sa ma pot lasa de fumat, pentru ca el sa nu aiba de suferit aceeasi problema din cauza mea...

Concluzie finala : NU face prostia asta!