| papuciirupti a întrebat:

Cum e viata de caminist la facultate? plusuri vs minusuri

4 răspunsuri:
| sweetys a răspuns:

Minusiri sunt multe dar depinde si de persoanele cu care o sa stai in camera. Imparti camera cu alte persoane, galagie ceea ce se poate intampla si in timpul sesiunii, nu ai o bucatarie curata, masina de spălat, spațiu insuficient, posibil gândaci dar devi prieten cu ei.
Plusuri: cunosti oameni noi, te distrezi, iti faci relații, înveți să ai grijă te tine singur fara ajutorul mamei, te maturizezi. Eu stau la camin de 3 ani si chiar nu imi pare rau deși existau zile la rând în care era muzica pana la 3-4 dimineata si începeam cursurile la 8. Pentru mine statul la camin este ca o altă etapă a vieții. Sunt momente frumoase când cu colegii de camera pui mâncarea la comun si mâncat o cu toții, sau cand ajungi sa prăjești intr-o seara 10 kg de cartofi laughing.

| papuciirupti explică (pentru sweetys):

Cum adica bucatarie si prajit? in acea care care este ''dormitor si camera de zi'' exista si aragaz? laughing

| sweetys a răspuns (pentru papuciirupti):

Nu, dar dacă ai o plită electrica orice e posibil in camin

| CristinaAnnabella a răspuns:

E frumos daca stii cum sa o trăiesti, e nașpa ca ai putin loc, intimitate 0, baie comuna, bucătărie comună, chefuri in fiecare seara, gălăgie, muzica la maxim, si tot asa, iar în timpul sesiunilor va trebui sa înveți la biblioteca, altfel rosti sa rămâi cu restanțe laughing)