| Alice_6278 a întrebat:

Cum este mai bine? Cu minciuna care ne zambeste fals sau cu adevarul care lacrimeaza sincer?

Răspuns Câştigător
| DouaPuncteIcs a răspuns:

Adevarul... oricat de crud ar fi el; decat sa traiesti intr-o minciuna...

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desi de cele mai multe ori adevarul doare, il prefer pe acesta de fiecare data.

| robby212 a răspuns:

Eu zic ca e mai bine cu adevarul care lacrimeaza sincer, decat sa zambeasca fals.

| LuS[z] a răspuns:

Consider ca minciuna si adevarul sunt folosite din motive gresite.
Cum ar fi: sa spui o minciuna in speranta ca vei proteja cand de fapt ar trebui ca persoana respectiva sa stie realitatea cat mai curand iar un adevar este spus de cele mai multe ori cu intentia de a acuza de a se reprosa si nu pentru ca asa e mai bine.
Si totusi eu vreau adevarul indiferent cat de dureros ar fi...
Mai bine acum decat mai tarziu sau niciodata happy

| marrr a răspuns:

Adevarul care lacrimeaza sincer.

| Libelle a răspuns:

Adevarul
chiar daca doare e mai bun adevarul.detest sa aflu ca m-a mintit cineva, chair daca minciuna aia m-a facut fericita pe moment.

| laviniaerg a răspuns:

Cu adevarul

| gynutza_5762 a răspuns:

Adevarul...cu toate ca il evitam

| ines a răspuns:

Adevarul cu toate ca doare.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Adevarul...

| Bacemi a răspuns:

Prefer adevarul oricand, oriunde, oricum.

| Anonim_2737 a răspuns:

Adevarul e alegerea potrivita.

| Razvan a răspuns:

Cu un adevar cosmetizat.Cum se zice:impaci si capra si varzahee hee
N-ai cum sa spui mereu adevarul, mai trebuie sa omiti anumite detalii pentru a pastra relatiile