| PufuleteKiduuu a întrebat:

Cum este mai bine? Cu minciuna care ne zambeste fals sau cu adevarul care lacrimeaza sincer?

Răspuns Câştigător
| positivity a răspuns:

Uneori e mai bine să trăiești într-o minciună fericită, decât să îți vezi viața ca o ruină!
Totul depinde de gravitatea situației; urăsc minciunile, însă mi-am dat seama că eu trăiesc în propria minciună, ce îmi face rău, mă face să mă simt inutilă, dar totuși am o viață fericită! Dacă aș deschide mai bine ochii la realitatea idioată, probabil aș lua viața mai tare, și nu aș mai avea aceleași gânduri ca acum!

6 răspunsuri:
| QuickSilverrr a răspuns:

Sincer as alege a doua varianta. Iti spun asta din propria experinta.

| Loredanaloreeu a răspuns:

Parerea mea este cu adevarul care lacrimeaza sincer :l. o seara faina :*

| zurick a răspuns:

Urăsc falsitatea, deci aleg a doua variantă. Prefer ca omul să-mi spună tot ce crede despre mine, decât să spună asta la toată lumea înafară de mine pentru că dacă îmi spune pot să-mi dau seama dacă greșesc și pot repara repede, iar dacă nu-mi spune o să sufăr când o să aflu adevărul.

| XmimiX a răspuns:

Prima duce la a doua ca pan' la urma adrevarul tot se afla si este la fel de dureros

| mona a răspuns:

Prefer a doua varianta

| Andreutza098 a răspuns:

Buna
Aleg varianta a doua.Pur si simplu nu suport minciuna :/